Jakie psy dla alergików

Każdy kto jest alergikiem dobrze wie, jak bardzo męczący jest ten fakt. Ciągłe katary, wysypki, bóle gardła czy łzawienie oczu. Wydaje się więc, że jesteśmy skazani na bardzo ograniczony tryb życia i nie możemy mieć nawet psa, ponieważ sierść będzie nas uczulała.

Jednak możemy wybrać sobie psa, na którego nie będziemy mieli alergii! Tak są rasy, które nie powodują u alergika efektów kataru czy wysypek itp. Jedną z ras, którą bez problemu możemy mieć jest shih tzu. Jest to piękny piesek z rasy należącej typowo psów do towarzystwa. Shih tzu zamiast tradycyjnej sierści mają włos i podszerstek, jaki w okresie dojrzewania wychodzi i jedynie to może spowodować jakiekolwiek objawy alergii. Jednak to mija i będziemy mogli się cieszyć wspaniałym pieskiem, na którego nie będziemy mieli alergii. Co do zachowania i charakteru tej rasy to shih tzu zalicza się do psów niezależnych oraz inteligentnych, a do tego towarzyskich oraz wesołych. Dodatkowo rasa ta nie przejawia skłonności do włóczęgostwa więc z tym też problemu nie będzie. Rasa ta idealnie nadaje się do hodowania w rodzinie wraz z dziećmi. Dodatkowo warto wspomnieć, że toleruje inne zwierzęta domowe. Charakter bardzo często dopasowuje się do stylu życia danej rodziny. Shih tzu lubi spacery oraz przeróżne zabawy ruchowe.

Podsumowując jest to idealny pies do domu, w którym mieszka alergik. Piesek nie będzie przynosił nam jakichkolwiek problemów, a my będziemy cieszyć się możliwością posiadania psa mimo alergii, która doskwierała nam przy każdym kontakcie z inną rasą.

Share This Post:

Add Comment