Długowłose rasy psów

Do najpopularniejszych psów długowłosych zalicza się między innymi maltańczyka oraz shih tzu. Obie te rasy są niezwykle towarzyskie i bardzo wesołe. Mogą zamieszkiwać one domy, w których znajdują się małe dzieci. Rasy te są również chętnie wybierane przez osoby starsze, gdyż nie są one zbyt wymagające. Co ważne, te psy bardzo dobrze czują się na spacerach, ale nie mają aż tak dużego zapotrzebowania na ruch jak ma to miejsce w przypadku większych psów. Mogę one zatem przebywać w mieszkaniu i domu.

Pielęgnacja psów długowłosych

Warto jednak pamiętać, że psy długowłose wymagają szczególnej pielęgnacji i troski. Właściciele tych zwierząt muszą przede wszystkim pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oczu i uszu. Oczy można przemywać przegotowaną wodą bądź solą fizjologiczną. Zaleca się także regularne przycinanie włosów, gdyż są one wówczas łatwiejsze w pielęgnacji. Bardzo ważne jest, aby włosy były odpowiednio wiązane lub przycinane w okolicach oczu. Zapobiegnie to drażnieniu delikatnych spojówek.

Dodatkowo warto pamiętać o regularnym czesaniu włosów, po to, aby nie doszło do ich skołtunienia bądź też do sfilcowania. Istotny jest kierunek czesania. Prawidłowo wykonuje się to wówczas, gdy w pierwszej kolejności czesane są włosy znajdujące się tuż przy nasadzie. Następnie przechodzi się do zewnętrznych warstw włosa. Ważne jest także regularne kąpanie swojego pupila. Warto pamiętać, iż psy długowłose powinny być kąpane przynajmniej jeden raz w miesiącu. Ważne jest, aby wykąpać psa po uprzednim wyczesaniu włosów.

Share This Post:

Add Comment